ردکردن این

سانیا وراچارویچ

بیوگرافی گرند مستر سوکه لوبومیر وراچارویچ فقید، خالق رئال آیکیدو

لوبومیر وراچارویچ در ۶ مه سال ۱۹۴۷ در شهر وراژدین یوگوسلاوی سابق و کرواسی کنونی بدنیا آمد. او از سال ۱۹۶۷ شروع به یادگیری آیکیدو کرد. و یک سبک معتبر دفاع شخصی که سالها زندگی حرفه ای خود را وقف آن کرده بود را پایه گذاری کرد. وراچارویچ با شناخت دانش و احترام به دستاوردهای اساتید ژاپنی شروع به خلق سبكی خاص كرد كه متناسب با ساختار بدنی، ذهنیتی، قوانین و سنت مردم منطقه باشد. کار با واحدهای نظامی و پلیس در دهه هفتاد میلادی به وی انگیزه داد تا جنبه عملی و کاربردی تکنیک ها را افزایش دهد تا تکنیک ها در شرایط واقعی قابل استفاده، کاربردی و موثر باشد. وی در اولین حضورش در کشور ژاپن در هومبو دوجو با کیشومارو اوشیبا، پسر بنیانگذار آیکیدو، موریهه اوشیبا تعلیم دید.
وی در دومین اقامت خود در توکیو در سال ۱۹۹۳ در مدرسه گازو شیودا (بنیانگذار یوشینکان آیکیدو از شاگردان ارشد موریهه اوشیبا) ملاقات کرد، که به دلیل کهولت سن به ندرت با وی ملاقات می‌کردند. وی تا کنون در زمان حیاط خود بیش از ۲۵۰ سمینار در سراسر جهان برگزار کرده و باشگاه های رئال آیکیدو میزبان بیش از ۱۵۰ هزار علاقمند بوده. حوزه ویژه تدریس مدرسه رئال آیکیدو وی برای کودکان بود. او از طریق برنامه ای با نام “استاد با استاد” که با نیازهای جسمی و روحی کودکان سازگار بود، با کودکان ۵ تا ۱۲ سال کار کرد. رئال آیکیدو از سال ۲۰۰۵ به عنوان دروس انتخابی در برنامه درسی مدارس ابتدایی کشور صربستان گنجانده شد و تدریس می‌شود.
لوبومیر وراچارویچ نویسنده ۱۲ جلد کتاب و فیلم با عناوین رئال آیکیدو و دفاع شخصی بود. این کتاب ها به زبان صربی نوشته شده اند، در حالی که برخی از آنها به روسی، انگلیسی و عربی ترجمه شده اند. عناوین کتب نوشته شده توسط ژنرال وراجارویچ می‌توان به دفاع چاقو، آیکیدو-جودو، دفاع بدون ترس، دفاع شخصی برای زنان، من در حال آموزش محافظان، رئال آیکیدو از مبتدی تا حرفه‌ای، تکنیک‌های چاقو، اسلحه کُلت (تپانچه)، چوب (باتوم) اشاره کرد. استاد بزرگ لوبا وراچارویچ عضو افتخاری سازمان ام ام ای نیز بود، یک انجمن بین المللی مهارت های رزمی در آلمان و همچنین عضو منظم سازمان IBSSA انجمن بین المللی بادیگاردی و امنیتی بود. عضو کمیته کیوکوشین اروپا-آسیا و همچنین رئیس افتخاری فدراسیون ووشو در شنیانگ چین. وی طی ۲۰ سال خدمات امنیتی، محافظان روسای جمهور کشورهایی همچون زیمبابوه، لیبی، مقدونیه، جمهوری سرپسکا، قزاقستان و اسلوونی را تعلیم داد. وی دوره هایی را برای واحدهای ویژه در چندین کشور برگزار کرد که در این میان کار با نیروی ویژه “آلفا” روسیه برجسته ترین آنهاست که در نتیجه آن، آکادمی بین المللی امنیت ملی روسیه، درجه ژنرالی را به او اعطا کرد. وی همچنین مدرس دانشکده مربیان ورزشی در بلگراد بود.
در ماه اوت سال ۲۰۰۲، انجمن هنرهای رزمی ایالات متحده، وراچارویچ را به تالار مشاهیر خود برگزید و عنوان استاد بزرگی و کمربند مشکی دان ده (سوکه) را به او اعطا كرد.
همچنین او به عنوان بازیگر با نقش‌های کوچک در فیلم ها ظاهر شد است.
با کمال تاسف استاد بزرگ در ۱۸ نوامبر سال ۲۰۱۳ در سن ۶۶ سالگی بدلیل بیماری کبد از دنیا رفت و دختران وی بنام آنا(دان ۹) و سانیا(دان ۷) و همچنین داماد استاد دوشان میترویچ (دان ۵) ریاست و مدیریت مرکز جهانی رئال آیکیدو در جهان را بر عهده دارند.
FA